6066 Tiszaalpár, Alkotmány u. 14. Tel.: 76/598-816

A helyi értéktárról
Községünkben is megalakult a helyi értéktár bizottság. Feladata összesíteni, rendszerezni és bemutatni valamennyi értékkel bíró helyi (szellemi, emberi, tárgyi és természeti) kincsünket. A törvény szerint a nemzeti értékek azonosítása, rendszerezése és védelme egy többszörösen összetett, alulról felfelé építkező rendszerben, a Nemzeti Értékek Piramisában történik. Az értékek felkutatása az egyes településeken kezdődik, hiszen a helyi értékeket a helyiek ismerik a legjobban. A települési értéktárak kincseiből lehetnek majd a tájegységi, a megyei és a nemzeti értékek, esetleg hungarikumok is. A helyi értéktárba bárki javasolhat értéket úgy, hogy kitölti, és Tiszaalpár polgármesterének beküldi a javaslattételi űrlapot.

A javaslatok beadása folyamatos, az első részhatáridő 2016. március 11. Az űrlapot a „Javaslattételi űrlap” felületről lehet letölteni. Ha ennek akadálya van, akkor a könyvtárban papíralapon lehet kérni.

Mit tekintünk települési értéknek?
-    Agrár és élelmiszer-gazdaság: a mezőgazdasági termékek, az élelmiszerek, a
     borászat, továbbá az állat- és növényfajták
-    Egészség és életmód: gyógyszerek, gyógynövények
-    Épített környezet: tudatos építési munka eredménye
-    Ipari és műszaki megoldások: kézműipar, kézművesség
-    Kulturális örökség szellemi és tárgyi javai: tánc, zene, régészeti lelőhelyek
-    Sport: szabadidő eltöltése, szellemi sport, sportolói életmű, csúcsteljesítmény
-    Természeti környezet: fizikai és biológiai képződmények, ökológiai rendszerek,
      természeti tájak
-    Turizmus és vendéglátás szellemi és tárgyi termékei, pl.: turisztikai szolgáltatások,
      programok, étel és italkészítési eljárások.

A Települési Értéktár Bizottság a lakosság közreműködésével szeretné megvalósítani a helyi értékek felkutatását, és kér mindenkit, akinek tudomása van helyi értékekről, javasolja azok felvételét a Tiszaalpári Települési Értéktárba. Kérem, segítse munkánkat, tegyen javaslatot az adatlapon, hogy az Ön által fontosnak tartott nemzeti értékek bekerüljenek adattárunkba.

Települési Értéktár Bizottság

A bizottság elérhetősége:
Könyvtár, Tiszaalpár, Alkotmány u. 14.
alparbibl@gmail.com
telefon: 598-816